Ühine visioon elutervest tulevikust.

Viikingitest esivanemad ja nõiad teadsid, et seened on kõikvõimsad abilised ja tervendajad. Täna näeme seentes potentsiaali, et kujundada samaväärselt külluslik homne nagu ulatasid meile seenelembelised ja loodust austavad eelkäijad.

Scandic Organic on loodud, et saaksime aidata sul liikuda teadlikumate valikute suunas, mis on olulised sinu tervise ja meie maailmaruumi heaks. Püüdleme kestvate võimaluste poole, mis säilitaks meie karge, mitmekülgse ja lokkava põhjamaise looduse, mille kõrval saame üheskoos elada sisuküllast ja inspireerivat elu.

Siim, kuidas jõudsid Scandic Organicusse?

Seenekasvatus sai algselt ellu kutsutud, et mitmekesistada toidulauda millegi värske, tervisliku, kestliku ja lokaalsega.

Mis on sinu ülesanne meie tiimis?

Läbi aastate olen leidnud ennast inspireerija rollist, kes järjekindlalt ehitab sarnase ideoloogiaga nais- ja meeskonda, mis suudaks kutsuda ellu muutust toidusüsteemis.

Mis on sinu suurim inspiratsioon?

Seened päästavad maailma. Neil on imepärane võime kohaneda muutuvate oludega ning taastada keskkonda ning tervist. Soovin võimendada seda mõju ja kutsuda muutus esile kiiremini nii riigi, kui ka kogukonna tasandil.

Milline on sinu ideaalne visoon tuleviku maailmast?

Usun tulevikku, kus toit on tervislik ning pärineb kestlikest allikatest.

Carlos, kuidas jõudsid Scandic Organicusse?

Õpin toidutehnoloogiat, kus olen omandanud teadmistepagasi toitumise ja toidukeemia vallas, kuid vahel kipun olema lohakas ning mitte rakendama õpitut. Ühel õhtul kana võileiba süües soovitas mu kursusekaaslane, et peaksin lisama võileiva vahele näiteks salatit ja üldiselt tarbima rohkem rohelist. Läksin siis poodi salatit ostma, aga salatilehtede vahelt nägin Scandic Organic Shiitake seeni.

Mis on sinu ülesanne meie tiimis?

Minu töö on leida kõige tugevamad ja soodsamad kasvutingimused ning toota kõige kvaliteetsemaid viljakehasid. Alustan seente elu mikroskoopilisel tasandil, see toimub meie laboris puhtaõhu filtri all, seal otsin seentest kõige tugevamat geneetikat ning testin neid erinevatel substraatidel (kohv, saepuru, kiukanep jne).

Mis on sinu suurim inspiratsioon?

Olen hingelt teaduslik inimene, seente olemus organismina on minu jaoks äärmiselt vapustav. Soovin, et teadlikkus seente kasulikkusest oleks tänapäeva ühiskonnas palju laiem. Tahan anda oma panuse seente populariseerimisele inimeste toitumises kas siis Eestis või ülemaailmselt ning levitada teadmisi seente kasulikkusest inimorganismile ning erinevatele ökosüsteemidele.

Milline on sinu ideaalne visoon tulevikumaailmast?

Ideaalses tulevikumaailmas võiks iga inimese toitumise harjumustesse kuuluda ports söögiseeni. Ka sadades teaduslikes katsetes on leitud, et osad seenesordid võivad aidata vähki ennetada, tõsta vereliblede tootlust organismis. Üleüldse võiksid inimesed oma tervisele rohkem mõelda.

Kaisa, kuidas jõudsid Scandic Organicusse?

Tulin tööampsu tegema, peale seda kutsuti tagasi ja siis hakkasin tihemini käima.

Mis on sinu ülesanne meie tiimis?

Igapäevaste protsesside juhtimine, et igal nädalal ikka uued seened valmis saaksid. Tegevustena näiteks seenepakkude aktiveerimine, seente korjamine ja pakkimine vastavalt tellimustele. Vajadusel otsin ka abijõudu, sest mõned päevad on vahel väga pikad ja vajavad abiväge.

Mis on sinu suurim inspiratsioon?

Uute asjade avastamine nagu ka näiteks seenemaailm. Mulle meeldib uurida ja teada saada, kuidas mingid asjad toimivad, kuidas midagi tehakse ja miks just nii. Inspiratsiooni saan uutest kogemustes ja sellest, kui saan midagi kas protsessiliselt või tulemuse mõttes paremaks muuta.

Milline on sinu ideaalne visioon tulevikumaailmast?

Et iga inimene oleks rõõmus ja rahul, tehes seda, mida talle päriselt teha meeldib ja mis teda innustab. Seejärel saavad need sarnaste huvidega rõõmsad inimesed teha koos midagi veel vingemat lähtudes suuremast hüvangust. Rohkem vaimseid praktikaid ja looduslähedust iseenda tundmaõppimiseks.